Земельний ринок в формі аукціону в системі електронних продажів Прозорро.Продажі

День відкриття земельних торгів та аукціонів вже зовсім близько. Законодавчий акт № 2195 передбачає що вони будуть здійснюватися в онлайн форматі. Починаючи з 01 липня в усіх українців з’явиться можливість на свій розсуд володіти власними паями земельних угідь. Відповідно, якщо ви маєте намір купити землю сільськогосподарського цілей або аграрного призначення, поспішіть пройти реєстрацію на одному з майданчиків системи електронної торгівлі Прозорро.Продажі https://sale.ueex.com.ua/ru/news/torgy-zemelqnymy-dilyankamy-na-elektronnomu-majdanchyku-tov-ueb

Земельний ринок в формі аукціону незабаром в системі майданчиків Прозорро.Продажі

Люди зайняті в аграрному виробництві (фермери, агрокомпанії, власники ділянок землі) досить довго чекали від влади радикальних заходів, які врегулювали б земельні відносини в країні. Тема відкриття торгівлі земельними ділянками зачіпає трохи менше 7 мільйонів українців, які є власниками ділянок землі або тими хто орендує цю землю і бажаючі її купити в цілях ведення приватного сільського господарства.

В аграрному секторі зміни в корені почалися не дуже давно і заздалегідь і скрупульозно готувалися. За минулий рік було виконано кілька важливих заходів, що сприяють подальшому проведенню реформи земельних відносин. Урядом були підписані такі законодавчі норми:

  1. «Про національну інфраструктуру сукупності даних про геопросторовий об’єкт»; 
  2. «Про обіг земельних ділянок сільськогосподарського призначення»; 
  3. «Про створення єдиної державної інформаційної системи — ГАР»; 
  4. «Про процедуру продажу і передачі в користування земель через електронні аукціони»; 
  5. «Про планування використання земельних ділянок».

Проведення торгів ділянками в формі аукціону на сайті ТОВ УЕБ

Опрос громадськості виявив, що на сьогоднішній день після запуску механізму купівлі і продажу земельних ділянок тільки 3% їх власників мають намір виставити на торги власний пай землі. Також 10% українців мають намір в майбутньому підключитися до продажу наділів — коли до кінця розберуться в правилах ринку і визначатися з вартістю угідь.

Необхідно врахувати, що передбачуваний попит на перспективних торгах ще до свого старту в рази більше пропозиції. А перспективний дохід від реалізації являє близько 1 мільйона гривень.

Приєднатися до кількості покупців в перспективі можна, пройшовши реєстрацію на майданчиках електронних торгів Прозорро.Продажі. Вони передбачають справедливу торгівлю виключаючи корупцію і махінації. ТОВ «Українська енергетична біржа» має на увазі порядок здійснення торгів з продажу та купівлі землі у вигляді аукціону і не буде мати якихось відмінностей від продажу іншого державного майна.