Яку відповідальність несуть учасники електронних торгів на Прозорро

Онлайн платформа державних закупівель ProZorro – це багатофункціональна система, на якій можна купувати та продавати різноманітні товари, роботи та послуги. Через сервіс Прозорро державні та комунальні установи зобов’язані закуповувати всі товарно-матеріальні цінності, згідно діючого українського законодавства. А приватні компанії та підприємці можуть пропонувати свою продукцію, виконувати роботи та надавати послуги замовникам. Для зручності роботи Прозорро співпрацює з авторизованими електронними майданчиками. Це Mega Sale, на якому можна зареєструватися за посиланням megasale.com.ua. На ресурсі можна отримати інформацію про нові тендери. Консультацію про участь у публічних аукціонах.

Відповідальність за дотримання закону на платформі Прозорро

Одним з позитивних нововведень, які стали можливими у 2016 році після розробки на впровадження системи ProZorro, є дуже жорсткий контроль всіх процедур та учасників відкритих торгів. Це контролюючі та регуляторні органи — Антимонопольний комітет України (АМКУ) та Державна аудиторська служба України (ДАСУ). АМКУ та ДАСУ самостійно моніторять процеси електронних відкритих торгів та сприймають скарги від учасників аукціонів та громадських організацій.

Учасники торгів в онлайн системі Прозорро несуть адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення процедури підготовки до тендеру, складання тендерної документації чи проведення публічного аукціону. Якщо у тендерних документах чи вимогах тендерної пропозиції є порушення, то учасники можуть подати скаргу до АМКУ. Поки не розглянута скарга та не усунено порушення, тендер не розпочнеться або може бути зовсім відмінений.

Якщо буде виявлено ознаки змови між учасниками, учасником і замовником, то контролюючі та регуляторні органи можуть ініціювати зняття учасників з торгів чи притягнення до відповідальності, у відповідності з діючими законами України. При отриманні доказів корупційних схем до компанії та відповідальних осіб, яких було обвинувачено у хабарництві, можна притягнути до суду.

Замовник при розгляді тендерних пропозицій від учасників зобов’язаний провести перевірку компаній чи посадових осіб, які підписують документи на предмет наявності чи відсутності справ, пов’язаних з відмиванням коштів, хабарництві, фінансових махінаціях. Деякі компанії навіть заносять у «чорні» списки по причині змови, що забороняє прийняття участі у відритих торгах на кілька років.