Як виглядає процедура проведення закритого тендеру

Закритий тендер – це досить розповсюджене явище. Звичайно, такі торги є не зовсім цікавими для нових фірм, які лише намагаються знайти перше державне замовлення. В них немає навіть мінімальних шансів на те, щоб стати переможцем в такому форматі тендерів. Вся справа в тому, що на закриті тендери можуть подати лише запрошені компанії. Відповідно, це ті фірми, які мають великий досвід роботи в виконанні державних замовлень.

Перш за все, будучи потенційним учасником, вам все рівно потрібно пройти реєстрацію на одному з електронних майданчиків. Важлива умова – це наявність акредитації в системі ПроЗорро. Це є обов’язковий пункт, який дасть вам реальну гарантію того, що проведення тендеру не викликає ніяких проблем.

Сайт tender.uub.com.ua – це чудовий приклад того, як повинні працювати електронні майданчики. Українська універсальна біржа дає можливість брати участь в самих різних типах тендерів. Тут все залежить від репутації безпосередньо вашої фірми.

Що собою представляє процедура закритого тендеру

Почати й загострити увагу потрібно на тому, що це тендери з обмеженою участю. Відповідно, ви повинні з самого початку розуміти ,що стати учасником таких торгів можуть лише обрані компанії.

При цьому, сама процедура все рівно складається з декількох основних кроків, й виглядають вони наступним чином:

  • Розсилка оголошень про запуск тендеру деяким обраним підрядникам;
  • Надання всієї тендерної документації зі сторони підрядників;
  • Підготовка, оформлення та подача заявок на участь в тендерних закупках;
  • Розкриття всіх поданих пропозицій всім учасникам, які намагаються перемогти в тендері;
  • Проведення кваліфікації всіх учасників, що подали свої заявки;
  • Проведення перемовин та подальше зниження вартості виконання робіт;
  • Визначення компанії, яка стане переможцем в тендері та з якого буде укладена відповідна угода.

Важливо нагадати, що для участі в таких тендерах від учасників зазвичай потребується надання певної гарантії. Саме тому, від потенційних учасників вимагають ще й тендерне забезпечення, яке слугує реальною гарантією того, що замовник не буде обманутий та не залишиться без виконавця робіт.

Якщо у вас залишились якісь питання відносно того, як працюють закриті тендери. Ви можете пошукати на них відповіді в інтернеті, або ж задати технічній підтримці української універсальної біржі.