Реалізація майна на Українській універсальній біржі

Українська універсальна біржа (УУБ) – акредитована в системі Прозоро електронна торгівельна платформа, на якій можна придбати будь-яке майно, що продає держава. Електронний майданчик має єдину базу даних з іншими торгівельними майданчиками України, тому при появі нового лоту на будь-якій електронній платформі він автоматично з’являється і тут. Ознайомитися з існуючими на даний час лотами можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-kruglyak-sosni-u-poltavi-na-prozorrosale/.

Об’єкти для реалізації

На УУБ представлене майно банкрутів, автомобілі, спецтехніка, нерухомість, деревина, вагони, права вимоги за кредитами, тощо.

Майно банкрутів

З 21.10.2019 року в Україні були встановлені нові правила реалізації майна банкрутів – фізичних осіб. Відповідно до 69 статті нового Кодексу, продаж майна боржників банків буде здійснюватися виключно через електронну систему аукціонів. Наразі до публічної системи Прозоро.Продажі підключено 44 торгівельні майданчики, що мають відповідну ступіть акредитації. Одним з таких майданчиків і являється УУБ.

Оренда та продаж нерухомості

Порожні приміщення та будівлі, що не використовуються державою, можуть бути продані чи віддані в оренду. Найчастіше держава продає ті об’єкти нерухомості, які вже не використовуються, але вимагають обслуговування (ремонту та опалення).

Мала приватизація

Під малою приватизацією розуміється продаж державного майна, вартістю до 250 мільйонів гривень. В цьому розділі торгівельного майданчику кожен бажаючий може знайти цікавий об’єкт та придбати його без будь-яких бюрократичних процедур.

Металобрухт

Збір та переробка вторинної сировини на даний час являється популярною у всьому світі. Багато підприємств, діяльність яких пов’язана з масштабним виробництвом, накопичується металобрухт – відходи чорних та кольорових металів та їх сплавів. Придбати металобрухт також можна на сайті УУБ.

Деревина

Лісові господарства України проводять щорічну вирубку дерев, а отриману деревину продають через електронні торги. Це регламентовано українським законодавством. Придбати можна необроблену деревину, а також кругляк листяних або хвойних порід дерев.

Користування надрами

На сайті УУБ можна придбати спеціальний дозвіл на користування надрами без корупційних схем. Раніше для отримання прав на видобуток корисних копалин в Україні потрібно було пройти через високий рівень корупції.