Реформування ринку необробленої деревини в Україні

Лютий 2020 року став вирішальним моментом у становленні сучасного ринку необробленої деревини в Україні. Саме до цього моменту в країні працювала єдина система продажу лісоматеріалів, за якими держава не отримувала потрібного доходу, а корумповані схеми працювали на збагачення конкретних підприємств.

Окрім того, вже популярні на той час товарні біржи отримали велику конкуренцію на ринку, і можливість відкриття нового напряму надало можливість збільшити можливості як для адміністрації товарних бірж, так і для їх учасників. Щоб вам було зрозуміло який великий крок уперед зробила Україна під час реформування ринку необробленого лісу, ми вирішили розмістити цю статтю.

Суть реформ у 2020 році

Через те, що було введено нову процедуру закупівлі лісоматеріалів, лісові господарства було зобов’язано проводити не менш ніж 25 відсотків всіх продажів через систему Прозорро.Продажі. Це позитивно вплинуло на стан економіки країни, оскільки за новою системою було встановлено тотальний контроль за сплато податків.

Навколо перерозподілу лісоматеріалів в Україні постійно проводилось чимало дискусій. Малі підприємства завжди були незадоволені тим, що їх участь у торгах була заздалегідь програшною. Справа в тому, що чиновники, котрих було обрано на провідні посади у лісничих господарствах завжди проводили торги із власним інтересом.

Так, на торгах завжди одержували перемоги одні й ті самі компанії. Це призводило до тотального знищення конкуренції та розквіту корупції. Люди запитували уряд, як він може забезпечити проведення чесних торгів, щоб кожен міг можливість перемогти та впевнитись у прозорості процедури. І таке рішення було знайдено.

Вже працююча система Прозорро дуже гарно зарекомендувала себе з 2016 року. Багато ринків було позбавлено від корупції та можливості маніпулювати торгами. Ринок необробленої деревини став у чергу і дочекався своєї хвилини слави. Лютий 2021 року – це період, коли економіка України розпочала становитись на ноги

До переваг нової системи відносили декілька очевидних факторів. По-перше, це була повністю відкрита система, котра надавала можливість отримати будь-яку інформацію як про учасників торгів, так і про їх результат. По-друге, система передбачала створення конкуренції за лоти, чого не було раніше і що знищувало взагалі таке поняття як ринок необробленого дерева.

Завдяки тому, що система не передбачає великої кількості бюрократичних маніпуляцій, її дуже швидко полюбили всі. Саме це сприяло тому, що за 2020 рік на товарних біржах було зароблено близько 30 мільярдів гривень на цьому ринку. Таких результатів не могли передбачити навіть аналітики, а тому експериментальний проект став успішним.

Роль Української універсальної біржи в процесі реформування ринку необробленого лісу

Українська універсальна біржа стала однією із найнадійніших товарних бірж, котра знаходилась у системі Прозорро з 2016 року та надійно виконувала свої обов’язки. Враховуючи, що про УУБ знала вся країна, дуже швидко ця платформа отримала необхідну популярність на ринку необробленого лісу.

Щоб подивитись на історію становлення УУБ в системі електронних торгів, достатньо завітати на їх офіційний сайт sale.uub.com.ua. Переглянувши категорії новин, будь-хто може самостійно зробити свої висновки та зрозуміти, чому саме УУБ стала надійним партнером тисячі учасників.

Окрім того, звертаючись до статті за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/perevagy-prodazhu-lisu-cherez-elektronnu-systemu-prozorro-sale ви можете проаналізувати ситуацію на ринках УУБ. Спеціалісти товарної біржи постійно публікують не лише корисну інформацію, а й статистичні звітності. Це унеможливлює розквіт корупції та можливість приховати всі угоди від народу.