Реалізація земельних ділянок в СЕТАМ

Арештоване майно – це не завжди погано і особливо це стосується звичайних користувачів, які за допомогою електронних майданчиків можуть взяти участь в аукціонах з продажу арештованого майна. СЕТАМ – це система електронних торгів арештованим майном, що дозволяє учасникам економити на придбані цікавих для них об’єктів до 40%, що є досить серйозним приводом для того, щоб поборотися за майно боржників.

Тут варто зауважити, що в момент, коли в торгах визначається переможець і право власності переходить до нього, майно автоматично знімається з арешту і стає абсолютно прозорим. Це означає, що новий власник має право використовувати його будь-яким чином.

Один з найбільш цікавих та популярних напрямків в СЕТАМ – це реалізація земельних ділянок. Ви можете перейти за посиланням https://agronews.ua/news/stalo-vidomo-yak-braty-uchast-u-zemelnyh-torgah та почитати більш детально про те, як саме брати участь в таких торгах, як до них готуватися, які документи використовувати й так далі. 

Що стосується напрямків, в яких використовуються самі земельні ділянки, отримані через СЕТАМ, то це може бути:

 • Ведення власного господарства без будь-яких комерційних цілей;
 • Проведення будівельних робіт на земельному майданчику;
 • Ведення агропромислової діяльності та вирощування різних культур з метою заробітку;
 • Здача придбаного майна в оренду для отримання коштів.

Новий власник земельної ділянки, якому вдалось стати переможцем в таких торгах, має змогу самостійно розпоряджатися тим, як саме йому використовувати його майно.

Варто нагадати, що коли мова заходить про продаж земельних ділянок в СЕТАМ, то всі ці процеси регулюються чинним законодавством України та окремими нормативно-правовими актами.

Що стосується діяльності СЕТАМ, то всі ці моменти контролюються безпосередньо на рівні держави. Тому, потрібно приділяти цим моментам серйозну увагу і коли мова заходить про участь в таких торгах, слідувати всім вимогам й діяти виключно в рамках закону.

Що потрібно знати про пріоритети та інтереси при проведені торгів СЕТАМ

Насправді, такий формат електронних торгів є однаково вигідним для всіх сторін і цей той момент, який справді варто брати до уваги. 

Говорячи детальніше, мова йде про такі моменти, як:

 • Інтереси юридичної особи, що стосуються фінансових процесів. Говорячи більш детально, мова йде про те, що юридична особа має можливість отримати компенсацію, витративши на це значно менше часу, що є для неї справді пріоритетним пунктом;
 • Інтереси судово-виконавчих органів, яким не доводиться окремо працювати з процедурою реалізацію майна, що знаходиться під арештом. СЕТАМ – це вже давно перевірений інструмент, який є надійним і одночасно надає всім учасникам рівні умови, що є справді позитивним моментом, який не можна не враховувати;
 • Інтереси учасників, які подають свої заявки та пропозиції для того, щоб спробувати отримати перемогу в торгах. Для учасників СЕТАМ – це чудова можливість на легальних умовах придбати справді якісне та перевірене майно, зекономивши при цьому від 20 до 40% в порівняні з середніми показниками по ринку, що є більш ніж позитивним моментом.

Це лише декілька моментів, які можна взяти до уваги, якщо говорити самі про пріоритети при проведенні електронних торгів земельними ділянками з-під арешту.

Яку інформацію про земельні торги варто брати до уваги

Перш за все, варто зрозуміти, що земля – це вичерпний ресурс і якщо ділянка раніше використовувалася для вирощування не зовсім добрих культур, які могли позбавляти ґрунт всіх корисних властивостей, подальше використання такої землі може бути під великим питанням.

Тому, якщо мова йде про компанію або ж особу, яка бажає надалі вирощувати на придбаній ділянці певні культури, є сенс перевірити об’єкт на те, в якому стані він знаходиться.

Окрім цього, беручи участь в таких торгах, потрібно пам’ятати й про деякі інші важливі моменти, а саме:

 • Характеристики ділянки – перш за все, це стосується її площі. Якщо на території є якісь додаткові об’єкти, інформація про них також повинна бути вказана;
 • Експертна оцінка – важливо, щоб початкова сума лоту відповідала експертній оцінці, проведеній відповідними спеціалістами;
 • Стан ділянки – в оголошенні повинно бути написано про те, в якому стані знаходиться об’єкт;
 • Умови для участі – це той момент, який потрібно особливо детально вивчати учасникам, які мають бажання спробувати свої сили в боротьбі за арештоване майно.

Проведення земельних торгів – це процедура, що чітко регламентується законодавством. Тому, щоб не мати ніяких проблем, достатньо лиш слідувати чітко створеному алгоритму дій, який дозволить уникнути порушення діючих пунктів законодавства й отримати шанси на перемогу в торгах.