Продаж лісу-кругляка в системі Прозорро.Продажі.

Раніше, лісозаготівельні підприємства брали участь в онлайн-аукціонах з продажу лісу лише за власною ініціативою. Але з лютого 2020 року, найбільші з них повинні обов’язково регулярно виконувати процедуру торгу. Щомісяця потрібно реалізовувати не менше, ніж 25% заготовленої деревини в системі Прозорро.Продажі. Закарпатька область навіть повністю перейшлана публічні торги. На аукціоні можна придбати сировину для промислового чи непромислового використання, лісоматеріали високого класу якості, дрова, шпони тощо. Це можуть бути м’яколистяні дерева, до яких належать липа, осика, тополя, вільха. Також часто зустрічаються твердолистяні дерева, такі як, горіх, береза, в’яз, бук, дуб або граб. Лот повинен бути об’ємом не менше 150 куб. м. або вартістю від 200 тис. грн. Важливо, що постійно контролюється реалізація лісу кругляка і його цільове призначення в подальшому. 

Проблемами тодішньої системи продажу лісу являється:

  • непрозоре визначення розцінок на деревину, штучне завищення собівартості заготовленої сировини;
  • навіть підписавши договір з лісгоспом, деревопереробні підприємства не отримують жодних гарантій, що привезений ліс буде належної якості. Те саме стосується і строків поставки – інша сторона може запросто не виконати умови угоди;
  • керівництво лісозаготівельних організацій навмисно приховувало від громадськості коли і які лоти виставлятимуться на продаж. Робилося це для того, щоб реалізувати конкретні партії лісу наперед обраним покупцям;
  • щоб не нести збитки, лісгоспи мають продавати абсолютно всю заготовлену деревину – навіть якщо її якість не відповідає установленим стандартам. Тож часто у складі одного лоту можна побачити різну сировину.

Продаж необробленої деревини на аукціонах Прозорро.Продажі.

Лісовими ресурсами користується безліч галузей, таких як лісова, паперова або деревообробна. Система Прозорро.Продажі забезпечує конкуренцію на рівних для всіх учасників аукціону з продажу деревини.  Вона ліквідує корупцію та тіньові схеми ринку і дозволяє купити чи реалізувати ліс в режимі онлайн. Важливо, що електронна система продажів вигідна, адже вартість на лот лісу виставляється за ринковою ціною, або навіть нижче. Переходьте за посиланням, щоб дізнатись більше про онлайн-торги лісу і зареєструвавшись прийняти участь в аукціоні: https://megasale.com.ua/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoyi-derevyny-na-prozorro-prodazhi-2/.