Мала приватизація в системі Прозорро.Продажі

Одним із найефективніших векторів роботи Prozorro є мала приватизація – менш ніж за трохи більше року вона забезпечила влиття 1,7 млрд. грн. до державного бюджету. За цей період у системі продажу Prozorro.Sale було продано 4650 процедур онлайн-аукціону, до яких 2600 користувачів надіслали заявки. Примітно, що саме на таких аукціонах початкова ціна лотів часто збільшується в кілька разів, що виправдовує великий інтерес серед клієнтів до таких активів.

Що означає мала приватизація на Prozorro.Sale – як брати участь у тендерах? 

Термін «мала приватизація» відноситься до продажу державних та комунальних підприємств, нерухомості, земельних ділянок, ціна яких не перевищує 250 млн. грн. Чому відкриття малої приватизації на Prozorro.Sale було настільки важливим? Через невелику приватизацію об’єктів, ціна яких становить менше 250 000 000 гривень, існуючі підприємці та ті, хто тільки збирається розпочати власну справу, зможуть знайти об’єкт інтересу та в короткі терміни придбати його без хабарів та гуляючи по офісах державних службовців. Простий і відкритий механізм проведення онлайн-аукціонів з молотка для невеликої приватизації допоміг великій кількості людей втілити свої плани – хтось купив приміщення для кафе, салону краси, фотостудії, створив власну ферму тощо. 

Істотною перевагою прозорих тендерів ДП ​​«Prozorro.Sale» була їх загальна доступність – раніше було практично неможливо вчасно дізнатися про продаж таких лотів, зокрема, це стосувалося об’єктів, які розташовані в невеликих населених пунктах. Часто вартість майна також залишалася таємницею, а в деяких епізодах бажаючі просто не могли фізично бути присутніми на аукціоні.

Запровадження малої приватизації на Prozorro.Sale усуває такі недоліки. На даний момент майно муніципалітетів та держави успішно демонструється на ярмарку, доступному для громадськості, а головне – чесному електронному аукціоні з молотка, у якому мають право брати участь усі, хто зацікавлений у придбанні активів. 

Якщо ви бажаєте взяти участь у аукціонах, то вам потрібно пройти реєстрацію на сайті Української універсальної біржі та винесіть гарантійний внесок. Це дає можливість завжди приймати участь у чесних та відкритих торгах. Система Prozorro.Sale гарантує, що корупція буде подолана, а сірі схеми відійдуть у минуле. Дізнатись більше можна за посиланням https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/mala-privatizaciya/.