Біржові котирування. Торгівля природним газом.

Біржове котирування, це коли відбувається фіксування контрактних цін і виводиться середня вартість за біржовими угодами певного періоду. Відображає вартість всього лоту в типових умовах продажу та обсягах.

Взагалі, котирування цін відбувається за такими способами:

  • Реєструються фактичні ціни. Це найбільш зручний спосіб, для вже функціонуючого стійкого ринку різноманітних товарів, яким властива дуже стійка тенденція у структурування вартості. Проте, самі ціни пропорційні до попиту, а також пропозицій.
  • Розрахування додаткової ціни. Даний спосіб використовують в умовах нестабільного ринкового стану, коли відбувається нестале співвідношенні попиту і пропозицій, а також коливання цін на всю продукцію.

Важливо зазначити, що котирування проводиться на базі інформації, що є в заявках на укладання контрактів. Коли ж біржа товарів розширює в значній мірі товарний асортимент, яким торгує, то у складі Котирувальної Комісії з’являються потоварні секції для цінового котирування.

Передусім, Біржа ставить собі за мету формування бенчмарків цін на ресурси енергетики. Але це відбувається, лише за умови, що буде забезпечено належний рівень ліквідності і експлуатація інструментарію біржі. Сьогодні, єдиним джерелом цін ринку на природний газ є ТОВ «Українська енергетична біржа».

Українська енергетична біржа.

УЕБ — це єдине джерело релевантних котирувань біржі на українські ресурси енергетики. Міністерством розвитку енергетики, торгівлі та с/г України, рекомендовано застосовувати котирування УЕБ, як орієнтир для цін на природний газ в продукти нафтової промисловості. Передусім, Біржа ставить собі за мету формування бенчмарків цін на ресурси енергетики. Але це відбувається, лише за умови, що буде забезпечено належний рівень ліквідності і експлуатація інструментарію біржі.  Всі графіки, таблиці та діаграми щодо торгів природним газом представлені на сторінці УЕБ, за посиланням: https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/medium-and-long-term-market/. Обов’язково переходьте за посиланням та приєднуйтесь до Української енергетичної біржі. Ви зможете вигідно придбати лоти та прийняти участь в аукціонах з купівлі-продажу навтопродуктів, природного газу, та інших енергоресурсів.