Класифікація майна в ПроЗорро

Система ПроЗорро – це платформа, що одночасне виконує відразу декілька важливих функцій. Перш за все, ПроЗорро є центральною базою даних, куди вноситься вся інформація про проведення конкурентних процедур. Лише після того, як оголошення перевіряються комісією, вони автоматично розсилаються по всім активним електронним майданчикам. Це актуально лише у відношенні тих сервісів, що мають акредитацію в ПроЗорро.

Система ПроЗорро також виконує роль архіву і саме на базі цієї платформи зберігається вся інформація про проведенні торги, аукціони й тендери. Це означає, що можна в будь-який момент користувач може ознайомитися з повним списком надісланих пропозицій та переможцем, якого було обрано після аналізу всіх надісланих заявок.

Якщо вас цікавлять електронні аукціони з продажу та оренди земельних ділянок, то ви можете знайти велику кількість таких оголошень тут https://sale.ueex.com.ua/ru/news/kupyty-zemlyu-na-aukcioni-elektronnogo-majdanchyka-tov-ueb. За цим же посиланням можна знайти й будь-які інші форми конкурентної процедури, попередньо скориставшись фільтром і задавши відповідні параметри для пошуку.

Говорячи про те, яке саме майно можна реалізувати в форматі конкурентної процедури, воно може бути:

  • Матеріальним – до цієї категорії можна віднести нерухомість, земельні ділянки, транспортні засоби, електроніку та безліч інших лотів;
  • Нематеріальним – це можуть бути різні послуги, виконання якихось робіт, продаж прав на вимогу по кредитам, право на користування державними надрами й так далі;
  • Майновим комплексом – говорячи більш простими словами, мова йде про бізнес. Тобто, в якості лоту може бути певна компанія, що веде свою діяльність в активному режимі або ж є збитковим;
  • Активи – вони можуть належати державним установам, організаціям, що знаходяться на стадії банкрутства й так далі.

Всі ці види майна, яке можна знайти на будь-якому акредитованому електронному майданчику, мають свої особливості. 

Для прикладу, говорячи про реалізацію матеріального майна, це може бути рухоме або нерухоме майно, або ж ті об’єкти, що знаходяться в особистій власності. В свою чергу, кожну з цих груп можна поділити ще на декілька додаткових підгруп, що також мають свої відмінності.

Детально ознайомитися зі всіма видами майна, що вдало реалізується в  системі ПроЗорро – це неможливе завдання. Саме тому, експерти рекомендують користувачам зосереджуватися на якомусь конкретному напрямку.

Це означає, що вивчати та аналізувати потрібно лише ті оголошення, що підходять під виконання якогось конкретного завдання. Якщо ж виникають якісь питання або проблеми, що мають пряме відношення до використання електронного майданчика, то вирішити це можна шляхом звернення до служби технічної підтримки.

Яку платформу варто обрати, щоб навчитися користуватися ПроЗорро

Не маючи чіткого розуміння того, що таке ПроЗорро, для чого ця система потрібна та які функції вона виконує, досить важко розібратися в тому, як брати участь в торгах. Тому, перед учасником виникає логічне запитання – який ресурс можна використати для того, щоб отримати відповідь на всі основні запитання, що мають відношення до торгів.

Один з інформаційних порталів, що надає багато корисної інформації – це сервіс Інфобокс. Мова йде про інформаційний ресурс, основне призначення якого – це ознайомлення користувачів з конкурентними процедурами в ПроЗорро

Платформа вдало функціонує не перший рік і її популярність постійно зростає. На сайті можна знайти відразу декілька цікавих блоків, які можуть допомогти новачку розібратися в самих важливих моментах.

Перш за все, варто ознайомитися з розділом “законодавство”, де можна дізнатися основну інформацію про те, на основі яких законів проводяться такі процедури та що потрібно знати учасникам.

Не менш важливим блоком є розділ з питаннями та відповідями, де зібрані найбільш актуальні запитання від учасників. 

Щоб отримати реальний відгук в режимі реального часу, ви маєте змогу вийти на зв’язок з операторами, які допомагають у вирішенні питань різного рівня складності.

Що можна назвати конкурсними торгами

Розділ з конкурсними торгами є досить широким, тому що до нього входить відразу декілька процедур, а саме:

  • Відкриті торги;
  • Публічні закупівлі;
  • Допорогові закупівлі;
  • Електронні аукціони.

Конкурсна процедура – це той тип торгів, в якому можуть брати участь всі бажаючи за умови, якщо вони відповідають всім вимогам, що прописані в самому оголошенні.

Саме конкурсна процедура вважається найбільш розповсюдженою і вона дуже часто використовується при проведенні різних закупівель, враховуючи не лише державні але й комерційні установи.

Знайти такі лоти ви можете на сайті енергетичної біржі або ж на будь-якому іншому акредитованому майданчику в ПроЗорро.