Особливості аукціонів з продажу деревини в Україні

На сьогоднішній день брати участь в аукціонах з продажу та купівлі деревної продукції можна через акредитовані майданчики Прозорро, таки як sale.uub.com.ua. Вони підключені до єдиної системи Прозорро.Продажі. Запуск відкритих аукціонів з торгівлі деревиною є дуже важливим, оскільки держава лише виграє від розвитку сучасного ринку з продажу лісу.

У чому переваги торгів?

На віртуальних торгах, що проводяться щодо необробленої деревної продукції, всі лісові господарства найчастіше виставляють частину лісу, що йде під обробку, скуповуються лісові масиви у великих обсягах. Ця продукція реалізується з метою подальшої переробки. З 2016 р Прозорро.Продажі здобувають великі успіхи в реалізації державного та комунального майна. Торги через Прозорро стали здійснюватись й у інших сферах. 

Ефективним став продаж лісу кругляка через електронні майданчики Прозорро, від торгівлі якого було отримано понад 1000 000 гривень, і це не межа. Завдяки переходу до віртуальної системі, користуватися послугами біржі можна цілодобово, тому зацікавлені в цьому громадяни можуть спостерігати за подіями з боку.

Аукціон: пряма участь

Щоб брати участь в аукціонах з продажу лісу-кругляка, учасникам необхідно пройти реєстрацію на акредитованих майданчиках Прозорро.Продажі. Насправді підлаштовані вони під віртуальну платформу та можуть виступати в якості посередників між різними підприємствами. Всі лісові заготовки продаються виключно з дозволу державної установи.

Електронний майданчик об’єднує учасників аукціону. Вони отримують персональний обліковий запис, де можуть отримувати будь-яку важливу інформацію та робити ставки на торгах. Зручна біржа ще й для проведення торгів. Інноваційність нової системи полягає у відкритому доступі, а також публічності даної процедури. До самого завершальній етапу замовники не зможуть працювати з власниками ставок, а перевірка за наданими документами буде проходити тільки після вибору переможця аукціону.

Як стати учасником аукціону Прозорро.Продажі?

Віртуальна біржа дозволяє брати участь у віртуальних аукціонах в реалізації лісу-кругляка та будь-який необробленої деревини приватним особам, вітчизняним та іноземним компаніям. Для участі в аукціонах потрібно виконати наступне:

  • Пройти реєстрацію.
  • Вивчити весь наявний список лотів.
  • Підібрати потрібний напрямок пропозицій.
  • Попередньо вивчити всі тонкощі по реалізації товарів.
  • Подати заявку на безпосередню участь в аукціоні через обліковий запис.
  • Зробити ставку.
  • Пройти повну кваліфікацію.
  • Виграти в торгах та підписати угоду.На майданчиках Прозорро учасники можуть взяти участь також в торгах по реалізації дров з твердих порід деревини, промислового призначення. Можна придбати колоди, необроблені зруби, тирса, відходи для паливних дров. Більше корисної інформації про те, як проходять торги необробленою деревиною, за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodam-lis-kruglyak-sosny-u-m-zhytomyr-na-aukcioni-prozorro-sale.